Praleisti ir eiti į turinį

Kulviečio paminklas – Jonava

13 kovo, 2013

Vienas populiariausių bėgimo renginių Lietuvoje, kai kieno nuomone – pavasarinis Lietuvos čempionatas. Per daug nesiginčysiu – vyrų tarpe trūko tik K.Jankūno, M.Viršilo ir M.Stanio (nors pastarajį dėl abejotino požiūrio į treniruotes vargu ar vertėtų skirti prie lyderių, kaip ten bebūtų, jis vis dar  Lt 10000m čempionas). Moterų tarpe R.Drazdauskaitės ir D. Lobačevskės akistata neįvyko, nors registravosi abi. Neatvažiavo ir E. Uševaitė, taigi prizininkių šešetuke atsirado vietos ir ne itin aukšto lygio bėgikei. Te neužpyksta V. Šacikauskaitė, bet dažniausiai šiose varžybose moterų šešetukui prireikia rezultatų geresnių nei 50min.

Tiesa, šiais metais rezultatus į blogąją pusę gerokai pakoregavo vėjas, apie aštuonis km pūtęs tiesiai į veidą. Mano supratimu, rezultatai gavosi apie pusantros min prastesni nei įprastai. Ryškiausiai tai matyti, pažiūrėjus į etatinio paskutinio penkmečio nugalėtojo M. Diliūno rezultatus.

Bėgimas prasidėjo gan sklandžiai – organizatoriai neužtempė starto tuščiomis kalbomis ir pažymėjo starto vietą stop juosta – tokiu būdu priversdami bėgikus startuoti tiksliai nuo starto vietos, o ne kaip įprasta: per porą – trejetą metrų priekyje. Įsiminė F.O.C.U.S atstovas prieš startą bandęs atvesti į protą porą jaunųjų bėgikų, įsivaizdavusių, kad jie yra pakankamai greiti  bėgti su lyderiais ir todėl atsistojusių pačiame priekyje. Vienas susiprato, kad visiems kliūna (arba išsigando pikto suaugusio dėdės), kitas – ne, bet manau ir pastarasis po varžybų  padarė atitinkamas išvadas – jei dar aplamai ryšis kada nors bėgti tokį nuotolį.

Startas gana greitas – pavėjui, smagu bėgti. Lyderių grupelė iš dvylikos žmonių pabėga į priekį, bėgimą ima vesti orientacininkų atstovai – Pošiūnas, Aleliūnas, Beliūnas, kurie ir bėgo priekyje pirmus keturis km – kol trasa buvo pavėjui, paskui  ilgos nuokalnės. Kai prasidėjo bėgimas prieš vėją – lyderius pakeitė lengvaatlečiai – Dopolskas, Diliūnas, Beržanskis. Septintame km yra gana ilgas pakilimas, kuris ir išbarstė lyderių grupelę – šovė  pirmyn M. Diliūnas, taip ir nebeužleidęs lyderio pozicijų iki finišo, paskui jį J. Beržanskis, dar toliau – T.Venskūnas ir V. Dopolskas. Kai kas iš lyderių grupės stipriai pervertino savo jėgas – Kauno maratoną reklamavęs vyrukas ir A. Pošiūnas šį bėgimą tikrai prisimins ne iš pačios maloniausios pusės.

Iki finišo Beržanskiui lyderio pavyti nepavyko – antra vieta, trečias Dopolskas per paskutinius tris km pasprukęs nuo jį įkyriai persekiojusio Venskūno, pastarasis penktas, nes finiše geresnes sprinto savybes pademonstravo R. Kančys. Prizinį šešetuką užbaigė tą dieną geriausias iš orientacininkų V. Beliūnas, paskutiniame km už savęs palikęs A. Juknevičių. Jaunimo grupėje stipriausias pasirodė A. Žukovskis, veteranų – V. Gražys, abu klubo paslaptingu pavadinimu – RCN, atstovai.

Kadangi moterų tarpe lyderės neatvyko, tai  ir kovinė intriga gerokai sumažėjo. R. Kergytė  užtikrintai pirma, Milda Vilčinskaitė nemažiau užtikrintai antra. R. Batulevičiūtė iš vidutinių nuotolių trumpam sėkmingai persikvalifikavo į ilgus – trečia. Gal kiek nelauktai ketvirtą vietą užėmė E. Skruzdytė – žiemos maniežų startai nebuvo patys sėkmingiausi. Penkta jaunimo grupės nugalėtoja L. Kančytė, praradusi ketvirtą vietą antroje distancijos pusėje. Nedaug trūko – ir sesuo su broliu būtų užėmę tas pačias vietas bendroje įskaitoje. Veteranių tarpe pirma M. Kaminskienė, nedaug nuo jos atsiliko V. Damašickienė – jai jau virš penkiasdešimties, o koks būrys jaunesnių bėgikių liko už nugaros.

Aplamai dalyvių skaičiumi tai rekordinis  šio amžiaus bėgimas Jonavoje. Trijų autobusų jau nebeužteko nuvežti visus norinčius į starto vietą, nepaisant to, kad dalis bėgikų su palaikančiais asmenimis nuvyko prie Kulviečio paminklo savo transportu. Turbūt didokas dalyvių skaičius pateikė nelabai malonią staigmeną norintiems vėliau nusiprausti sporto centro duše – dingo šiltas vanduo.

Po varžybų operatyviai pateikti rezultatai, tradicinis koncertas, gausūs apdovanojimai – visa tai palieka malonų įspūdį. Kitais metais jau 15km + smagus beveik kilometro ilgio pakilimas 3-iame km. Jei dar prieš vėją – ar nesigailės balsavę už trasos pailginimą? Atsakymas – po metų.

 

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: