Praleisti ir eiti į turinį

Medininkų estafetė

1 rugpjūčio, 2014

Blogų gausoje neteko sutikti atsiliepimų apie vieną iš įdomiausių bėgimo renginių Lietuvoje – Medininkų estafetę. Visi blogeriai kepinasi saulėje ar sėdi feisbuke? Radęs keletą min laisvo laiko, pabandysiu šią spragą užpildyti. Taigi:

– kaip visada – karšta, dar kartą karšta, paskutiniams etapams – nežmoniškai karšta; grūstis VRM rūmuose registruojantis; puodeliai po finišo, gražinus numerius (ne toks paprastas reikalas, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo, ypač kai nelabai drausmingų piliečių komandoje pasitaiko);

– ne kaip visada – nėra antspaudų ant rankų pagal etapus (Pranckūnas padidino savo pasitikėjimą bėgikais?); atsirado nauja karių įskaita; pasikeitė etapų ilgiai ( jei neklystu pirmas ir ketvirtas sutrumpėjo, trečias atėmė ilgiausio titulą iš penktojo);  rekordinis komandų kiekis – net penkiasdešimt trys buvo pareiškusios norą patirpdyti riebalus kaitrioje liepos saulėje, tiesa dvi iš jų paskutiniu momentu persigalvojo;  labai operatyviai atsirado rezultatai pagal etapus.

Varžybų eiga: pirmą etapą laimi rinktinė pasivadinusi Jonava, pasistengė klaipėdietis (gal tiksliau vilnietis)  D. Stašys, už  jo fokusininkai ir Pasvalio komanda, netoliese RCN atstovas, dar už jo beveik kartu grupelė iš trijų dalyvių. Antrame etape iš lyderių gretų iškrenta pasvaliečiai (įprastinis reiškinys per pastaruosius keletą metų), jų vietą pirmame penketuke užima pasieniečių rinktinė, į penktą vietą RCN nustumia kauniečiai (Skinulis, pasirodo, išvakarėse Žasliuose nepavargo) ir pirmas komandų penketas gerokai nutolsta nuo likusių keturiasdešimt šešių. Priekyje esantys fokusininkai dar sugeba padidinti persvarą prieš persekiotojus – rimta paraiška pergalei. Trečias etapas – fokusininkai užtikrintai pirmauja, į antrą vietą kyla Kaunas – pagyvenęs pilietis V. Totilas pasistengė, pagarba jam; netoli už jų jonaviečiai ir pasieniečiai – vienas iš brolių Škarnulių parodė, kad sugeba bėgti į kalvas ( trečio etapo pabaiga – du km nestataus kilimo). Ketvirtas: Škarnuliai demonstruoja gerą sportinę formą – kitas brolis užkelia pasieniečius į antrą vietą ir fokusininkų persvara jau nebeatrodo tokia įtikinanti; aštrėja kova dėl trečios vietos – J. Važgėla (RCN) stumia Jonavą į penktą vietą, o ir kauniečiai visai šalia. Penktas: pasirodo, jog fokusininkai pridarė taktinių klaidų – sunkiausią etapą bėga toli gražu ne pats stipriausias žmogus, ir ką gi – M. Viršilas panaikina minutės atsilikimą, negana to  –  dar sukuria dviejų minučių pranašumą, praktiškai užbaigdamas kovą dėl nugalėtojų vardo ir pereinamosios taurės. Įdomūs dalykai ginče dėl trečios vietos – E. Žigio pastangomis RCN pakyla į prizininkų trejetą, tiesa, ir Kaunas,  ir Jonava ne per toliausiai. Šeštas: pirmosios dvi komandos jau aiškios, G. Petraičio (Kaunas) pastangų dėka išaiškėja ir trečioji, RCN komandai pakiša koją netolygi sudėtis ir septintame etape pietų Lietuvos legionierius jonaviškių komandoje I. Brasevičius atlieka tik formalumus.

Aplamai varžybų lygį kiek numušė LAF, paskutinį liepos savaitgalį surengusi Lietuvos pirmenybes ir tokiu būdu atėmusi nemažai stiprių bėgikų – nugalėtojų laikas ankstesniais metais būdavo geresnis, nors dviejų valandų ribą kasmet įveikia 4-6 komandos, šiemet tai padarė 5-ios. Pirmąkart  nugalėtojais tapo ne bėgimo mėgėjų grupės komanda (bent jau per paskutinius dešimt metų tai tikrai). Po ilgos pertraukos bėgo net dvi grynai moteriškos komandos: FOCUS atstovės, palikusios už nugaros ne vieną grynai vyrišką komandą ir Na pagauk dailiosios lyties bėgikės. Gal kitais metais ir moterų grupės įskaita atsiras, kaip šiemet karių?

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: